Super League 2: Στο «μηδέν» έμεινε το ΠΑΟΚ Β’ – Ηρακλής | Νίκες για Κηφισιά, Αιγάλεω

Super League 2: Χωρίς νικητή και… γκολ ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση του ΠΑΟΚ Β’ με τον Ηρακλή – Με το δεξί… μπήκαν στο πρωτάθλημα Κηφισιά και Αιγάλεω.

Χωρίς τέρματα ολοκληρώθηκε το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης, για την 1η αγωνιστική της Super League 2.

ΠΑΟΚ Β’ κι Ηρακλής δεν μπόρεσαν να «ξεκολλήσουν» από το 0-0, σε ένα ματς που είχε ένταση, κόκκινη κάρτα και δοκάρι.

Ο «γηραιός» που έχει ως στόχο την άνοδο δεν μπόρεσε να ξεκινήσει με νίκη, αλλά με δεδομένο ότι έπαιζε με παίκτη λιγότερο από το 52’, ο βαθμός που πήρε είναι σίγουρα σημαντικός.

Ο Παπασάββας είδε την απευθείας κόκκινη κάρτα, επειδή ανέτρεψε τον Ουρτάδο, ο οποίος έφευγε μόνος του. Η κορυφαία στιγμή ανήκει στους γηπεδούχους, με τον Κανίς να σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι σε απευθείας εκτέλεση φάουλ.

ΠΑΟΚ Β: Μοναστηρλής, Τασιούρας, Σινανάι, Λαγωνίδης, Κώττας, Γρόσδης, Τσοπούρογλου, Καλόγηρος (55′ Φίλων), Κανίς (75′ Τσαούσης), Σμυρλής, Ουρτάδο.
Ηρακλής: Στουρνάρας, Κιβρακίδης, Αναστασίου, Σιδεράς, Παπασάββας, Χάμοντ, Μπελμόντ (60′ Καλουτσικίδης), Χριστοδουλόπουλος (60′ Ντουκουρέ), Μπερτόλιο (88′ Χιμένεθ), Κυνηγόπουλος, Τσιριγώτης (78′ Κούστα).

Η Κηφισιά ξεκίνησε με νίκη το πρωτάθλημα, καθώς επικράτησε 2-0 του Παναργειακού στο Άργος, έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μάναλη. Ο 29χρονος επιθετικός άνοιξε το σκορ στο 44’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα «κλείδωσε» τη νίκη με το δεύτερο τέρμα του.

Με σπουδαίο «διπλό» ξεκίνησε και το Αιγάλεω, το οποίο επικράτησε 3-1 στην Ηλιούπολη. Ο Νταβιώτης άνοιξε το σκορ για το «Σίτι» στο 51’, αλλά ο Αλμέιδα ισοφάρισε στο 57ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι, όμως, βρήκαν άλλα δύο τέρματα, με τους Βάρκα (69’) και Ζιούλη (82’) και «κλείδωσαν» το «τρίποντο».