Λιονέλ Μέσι: Ασταμάτητος! Δεύτερο χατ-τρικ σε διάστημα 4 ημερών – Ρεκόρ βαθμών η Ίντερ Μαϊάμι

Το δεύτερο συνεχόμενο χατ-τρικ σημείωσε ο Λιονέλ Μέσι μέσα σε διάστημα 4 ημερών στο MLS, οδηγώντας την Ίντερ Μαϊάμι στη νίκη 6-2 επί της Νιου Ίγκλαντ Ρεβολούσιον, στο φινάλε της κανονικής περιόδου.

Ο Αργεντίνος σούπερ σταρ πέρασε ως αλλαγή στο 58ο λεπτό και κατάφερε σε 12 λεπτά να σημειώσει χατ-τρικ (78’, 81’ και 89’).

Μάλιστα, με τη νίκη αυτή η Ίντερ Μαϊάμι έφτασε τους 74 βαθμούς, σημείωσε ρεκόρ πόντων στην κανονική διάρκεια και έχει το καλύτερο ρεκόρ στο πρωτάθλημα ενόψει των play offs.

Αυτό ήταν το δεύτερο συνεχόμενο χατ-τρικ του Λιονέλ Μέσι μέσα σε διάστημα 4 ημερών.

Ο «Πούλγκα» τελείωσε την κανονική περίοδο με 20 τέρματα, όσα σημείωσε και ο Λουίς Σουάρες, με τον Αργεντίνο να έχει ακόμα και 16 ασίστ, ενώ ο Ουρουγουανός μοίρασε 7 ασίστ σε 27 ματς που αγωνίστηκε με την ομάδα του Μαϊάμι.