Europa League, ΠΑΟΚ: Ορίστηκαν οι αγώνες με τη Σάμροκ – Οι διαιτητές του πρώτου ματς

Europa League: Γνωστές έγιναν οι λεπτομέρειες των διπλών του ΠΑΟΚ με την Σάμροκ Ρόβερς για τα play offs της διοργάνωσης.

Ο ΠΑΟΚ δεν κατάφερε να προκριθεί στα play offs του Champions League και κατά συνέπεια θα συνεχίσει στην ίδια φάση του Europa League. Αντίπαλος για τον «Δικέφαλο του Βορρά» είναι η Σάμροκ Ρόβερς, μετά την ανατροπή στην παράταση κόντρα στην Τσέλιε.

Τον αγώνα της Θεσσαλονίκης θα σφυρίξει ο Ενέα Γιόρτζι από την Αλβανία. Βοηθοί του θα είναι οι Ντένις Ρέξα και Ρίντιγκερ Τσοκάι, ενώ τέταρτος ορίστηκε ο Φλοριάν Λάτα, άπαντες από την γειτονική χώρα. Στο VAR θα είναι Λούκα Παϊρέτο από την Ιταλία ως επικεφαλής και βοηθός του ο συμπατριώτης του Μάρκο Σέρα.

Παράλληλα, η UEFA προχώρησε στον ορισμό και της ρεβάνς, που θα λάβει χώρα την Πέμπτη 29 Αυγούστου στο «Tallaght Stadium» του Δουβλίνου. Ο αγώνας θα ξεκινήσει το βράδυ στις 22:00, χωρίς ωστόσο να έχουν οριστεί οι αξιωματούχοι της αναμέτρησης.