Euro 2024: Σαρωτική η Γερμανία στην πρεμιέρα – Το πανόραμα και τα highlights

Λίγο πριν το ημίχρονο, ο Χάβερτς με πέναλτι ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0, τη στιγμή που οι Σκωτσέζοι έμειναν με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Πόρτεους. Στο δεύτερο ημίχρονο, τα «πάντσερ» δεν σταμάτησαν την πίεσή τους και στο 68’ ο Φίλκρουγκ «έγραψε» το 4-0. Ο Ρούντιγκερ με το αυτογκόλ μείωσε 4-1 αλλά στις καθυστερήσεις ο Τσαν διαμόρφωσε το τελικό 5-1.

Η συνέχεια δίνεται το Σάββατο (15/06) με τρεις αναμετρήσεις. Αρχικά, στις 16:00 η Ουγγαρία θα παίξει κόντρα στην Ελβετία στο ματς που θα ολοκληρώσει την πρώτη αγωνιστική στον Α’ Όμιλο, ενώ στην συνέχεια, στις 19:00 η Ισπανία θα αντιμετωπίσει την Κροατία και στις 22:00 η Ιταλία θα παίξει κόντρα στην Αλβανία για τον Β’ Όμιλο.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΩΡΑ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΑΓΩΝΑΣ

ΚΑΝΑΛΙ / ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

22:00

14/06

Γερμανία – Σκωτία

16:00

15/06

Ουγγαρία – Ελβετία

ΕΡΤ1

19:00

19/06

Γερμανία – Ουγγαρία

ΕΡΤ1

22:00

19/06

Σκωτία – Ελβετία

ΕΡΤ1

22:00

23/06

Ελβετία – Γερμανία

ΕΡΤ1

22:00

23/06

Σκωτία – Ουγγαρία

ΕΡΤ3

Η βαθμολογία

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΩΡΑ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΑΓΩΝΑΣ

ΚΑΝΑΛΙ

19:00

15/06

Ισπανία – Κροατία

ΕΡΤ1

22:00

15/06

Ιταλία – Αλβανία

ΕΡΤ1

16:00

19/06

Κροατία – Αλβανία

ΕΡΤ1

22:00

20/06

Ισπανία – Ιταλία

ΕΡΤ1

22:00

24/06

Αλβανία – Ισπανία

ΕΡΤ3

22:00

24/06

Κροατία – Ιταλία

ΕΡΤ1

Η βαθμολογία

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΩΡΑ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΑΓΩΝΑΣ

ΚΑΝΑΛΙ

19:00

16/06

Σλοβενία – Δανία

ΕΡΤ1

22:00

16/06

Σερβία – Αγγλία

ΕΡΤ1

16:00

20/06

Σλοβενία – Σερβία

ΕΡΤ1

19:00

20/06

Δανία – Αγγλία

ΕΡΤ1

22:00

25/06

Αγγλία – Σλοβενία

ΕΡΤ1

22:00

25/06

Δανία – Σερβία

ΕΡΤ3

Η βαθμολογία

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΩΡΑ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΑΓΩΝΑΣ

ΚΑΝΑΛΙ

16:00

16/06

Πολωνία – Ολλανδία

ΕΡΤ1

22:00

17/06

Αυστρία – Γαλλία

ΕΡΤ1

19:00

21/06

Πολωνία – Αυστρία

ΕΡΤ1

22:00

21/06

Ολλανδία – Γαλλία

ΕΡΤ1

19:00

25/06

Ολλανδία – Αυστρία

ΕΡΤ3

19:00

25/06

Γαλλία – Πολωνία

ΕΡΤ1

Η βαθμολογία

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ

ΩΡΑ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΑΓΩΝΑΣ

ΚΑΝΑΛΙ

16:00

17/06

Ρουμανία – Ουκρανία

ΕΡΤ1

19:00

17/06

Βέλγιο – Σλοβακία

ΕΡΤ1

16:00

21/06

Σλοβακία – Ουκρανία

ΕΡΤ1

22:00

22/06

Βέλγιο – Ρουμανία

ΕΡΤ1

19:00

26/06

Σλοβακία – Ρουμανία

ΕΡΤ3

19:00

26/06

Ουκρανία – Βέλγιο

ΕΡΤ1

Η βαθμολογία

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΩΡΑ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΑΓΩΝΑΣ

ΚΑΝΑΛΙ

19:00

18/06

Τουρκία – Γεωργία

ΕΡΤ1

22:00

18/06

Πορτογαλία – Τσεχία

ΕΡΤ1

16:00

22/06

Γεωργία – Τσεχία

ΕΡΤ1

19:00

22/06

Τουρκία – Πορτογαλία

ΕΡΤ1

22:00

26/06

Γεωργία – Πορτογαλία

ΕΡΤ1

22:00

26/06

Τσεχία – Τουρκία

ΕΡΤ3

Η βαθμολογία

ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16

ΩΡΑ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΑΓΩΝΑΣ

ΚΑΝΑΛΙ

19:00

29/06

2Α – 2Β (1)

ΕΡΤ1

22:00

29/06

1Α – 2Γ (2)

ΕΡΤ1

19:00

30/06

1Γ – 3Δ/Ε/ΣΤ (3)

ΕΡΤ1

22:00

30/06

1Β – 3Α/Δ/Ε/ΣΤ (4)

ΕΡΤ1

19:00

01/07

2Δ – 2Ε (5)

ΕΡΤ1

22:00

01/07

1ΣΤ – 3Α/Β/Γ (6)

ΕΡΤ1

19:00

02/07

1Ε – 3Α/Β/Γ/Δ (7)

ΕΡΤ1

22:00

02/07

1Δ – 2ΣΤ (8)

ΕΡΤ1

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

ΩΡΑ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΑΓΩΝΑΣ

ΚΑΝΑΛΙ

19:00

05/07

Νικητής 4 – Νικητής 2 (9)

ΕΡΤ1

22:00

05/07

Νικητής 6 – Νικητής 5 (10)

ΕΡΤ1

19:00

06/07

Νικητής 3 – Νικητής 1 (11)

ΕΡΤ1

22:00

06/07

Νικητής 7 – Νικητής 8 (12)

ΕΡΤ1

ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

ΩΡΑ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΑΓΩΝΑΣ

ΚΑΝΑΛΙ

22:00

09/07

Νικητής 9 – Νικητής 10 (13)

ΕΡΤ1

22:00

10/07

Νικητής 12 – Νικητής 11 (14)

ΕΡΤ1

ΤΕΛΙΚΟΣ

ΩΡΑ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΑΓΩΝΑΣ

ΚΑΝΑΛΙ

22:00

14/07

Νικητής 13 – Νικητής 14

ΕΡΤ1

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *