Euro 2024: Πρεμιέρα για τη Γαλλία του Εμπαπέ – Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της ημέρας

Euro 2024: Ένα από τα μεγάλα φαβορί για την κατάκτηση του τροπαίου, η Γαλλία, κάνει πρεμιέρα κόντρα στην Αυστρία – Πρεμιέρα και για Βέλγιο, Ουκρανία.

Όλο και μεγαλύτερο ενδιαφέρον αποκτά το Euro 2024.

Μετά την Αγγλία, που νίκησε δύσκολα χθες τη Σερβία, ήρθε η ώρα να δούμε ένα ακόμα από τα μεγάλα φαβορί του σπουδαίου τουρνουά.

Η Γαλλία ρίχνεται στη μάχη της διοργάνωσης αντιμετωπίζοντας την Αυστρία για τον 4ο όμιλο.

Η μέρα περιλαμβάνει και τα παιχνίδια του 5ου γκρουπ όπου δεσπόζει ως φαβορί το Βέλγιο, αλλά από εκεί και πέρα υπάρχει μεγάλη «ισορροπία» ανάμεσα σε Ουκρανία, Ρουμανία και Σλοβακία.

ΡΟΥΜΑΝΙΑ-ΟΥΚΡΑΝΙΑ (16:00)

Πιθανές ενδεκάδες:

ΡΟΥΜΑΝΙΑ: Μολντοβάν, Ρους, Μπάνκου, Ρακοβίταν, Ντράγκουσιν, Μάριους Μαρίν, Ράζβαν Μαρίν, Στάντσιου, Μαν, Ντράγκους, Μιχάιλα.

ΟΥΚΡΑΝΙΑ: Λούνιν, Κονόπλια, Ζαμπάρνι, Ματβιγιένκο, Ζιντσένκο, Σαπαρένκο, Στεπανένκο, Σουντάκοφ, Τσιγκάνκοφ, Ντόβμπικ, Μούντρικ.

Διαιτητής: Γκλεν Νίμπεργκ (Σουηδία)

ΒΕΛΓΙΟ-ΣΛΟΒΑΚΙΑ (19:00)

Πιθανές ενδεκάδες:

ΒΕΛΓΙΟ: Κάστελς, Φαέ, Βίτσελ, Ντε Κάιπερ, Καστάνιε, Μανγκαλά, Ονάνα, Ντοκού, Τροσάρ, Ντε Μπρόινε, Λουκάκου.

ΣΛΟΒΑΚΙΑ: Ντουμπράβκα, Πέκαρικ, Βάβρο, Σκρίνιαρ, Χάνκο, Κούτσκα, Λομπότκα, Ντούντα, Στρανζ, Μπόζενικ, Χαράσλιν.

Διαιτητής: Ουμούτ Μελέρ (Τουρκία)

ΑΥΣΤΡΙΑ-ΓΑΛΛΙΑ (22:00)

Πιθανές ενδεκάδες:

ΑΥΣΤΡΙΑ: Πεντζ, Πος, Λίνχαρτ, Τράουνερ, Εμβενέ, Λάιμερ, Σέιβαλντ, Βίμερ, Ζάμπιτσερ, Μπαουμγκάρντνερ, Γκρέγκοριτς.

ΓΑΛΛΙΑ: Μενιάν, Κουντέ, Σαλιμπά, Ουπαμεκανό, Ερναντέζ, Γκριεζμάν, Καντέ, Ραμπιό, Ντεμπελέ, Τουράμ, Μπαπέ.

Διαιτητής: Χεσούς Χιλ Μανθάνο (Ισπανία)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΩΡΑ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΑΓΩΝΑΣ

ΚΑΝΑΛΙ / ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

22:00

14/06

Γερμανία – Σκωτία

5-1

16:00

15/06

Ουγγαρία – Ελβετία

1-3

19:00

19/06

Γερμανία – Ουγγαρία

ΕΡΤ1

22:00

19/06

Σκωτία – Ελβετία

ΕΡΤ1

22:00

23/06

Ελβετία – Γερμανία

ΕΡΤ1

22:00

23/06

Σκωτία – Ουγγαρία

ΕΡΤ3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΩΡΑ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΑΓΩΝΑΣ

ΚΑΝΑΛΙ / ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

19:00

15/06

Ισπανία – Κροατία

3-0

22:00

15/06

Ιταλία – Αλβανία

2-1

16:00

19/06

Κροατία – Αλβανία

ΕΡΤ1

22:00

20/06

Ισπανία – Ιταλία

ΕΡΤ1

22:00

24/06

Αλβανία – Ισπανία

ΕΡΤ3

22:00

24/06

Κροατία – Ιταλία

ΕΡΤ1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΩΡΑ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΑΓΩΝΑΣ

ΚΑΝΑΛΙ

19:00

16/06

Σλοβενία – Δανία

1-1

22:00

16/06

Σερβία – Αγγλία

0-1

16:00

20/06

Σλοβενία – Σερβία

ΕΡΤ1

19:00

20/06

Δανία – Αγγλία

ΕΡΤ1

22:00

25/06

Αγγλία – Σλοβενία

ΕΡΤ1

22:00

25/06

Δανία – Σερβία

ΕΡΤ3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΩΡΑ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΑΓΩΝΑΣ

ΚΑΝΑΛΙ

16:00

16/06

Πολωνία – Ολλανδία

1-2

22:00

17/06

Αυστρία – Γαλλία

ΕΡΤ1

19:00

21/06

Πολωνία – Αυστρία

ΕΡΤ1

22:00

21/06

Ολλανδία – Γαλλία

ΕΡΤ1

19:00

25/06

Ολλανδία – Αυστρία

ΕΡΤ3

19:00

25/06

Γαλλία – Πολωνία

ΕΡΤ1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ

ΩΡΑ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΑΓΩΝΑΣ

ΚΑΝΑΛΙ

16:00

17/06

Ρουμανία – Ουκρανία

ΕΡΤ1

19:00

17/06

Βέλγιο – Σλοβακία

ΕΡΤ1

16:00

21/06

Σλοβακία – Ουκρανία

ΕΡΤ1

22:00

22/06

Βέλγιο – Ρουμανία

ΕΡΤ1

19:00

26/06

Σλοβακία – Ρουμανία

ΕΡΤ3

19:00

26/06

Ουκρανία – Βέλγιο

ΕΡΤ1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΩΡΑ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΑΓΩΝΑΣ

ΚΑΝΑΛΙ

19:00

18/06

Τουρκία – Γεωργία

ΕΡΤ1

22:00

18/06

Πορτογαλία – Τσεχία

ΕΡΤ1

16:00

22/06

Γεωργία – Τσεχία

ΕΡΤ1

19:00

22/06

Τουρκία – Πορτογαλία

ΕΡΤ1

22:00

26/06

Γεωργία – Πορτογαλία

ΕΡΤ1

22:00

26/06

Τσεχία – Τουρκία

ΕΡΤ3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16

ΩΡΑ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΑΓΩΝΑΣ

ΚΑΝΑΛΙ

19:00

29/06

2Α – 2Β (1)

ΕΡΤ1

22:00

29/06

1Α – 2Γ (2)

ΕΡΤ1

19:00

30/06

1Γ – 3Δ/Ε/ΣΤ (3)

ΕΡΤ1

22:00

30/06

1Β – 3Α/Δ/Ε/ΣΤ (4)

ΕΡΤ1

19:00

01/07

2Δ – 2Ε (5)

ΕΡΤ1

22:00

01/07

1ΣΤ – 3Α/Β/Γ (6)

ΕΡΤ1

19:00

02/07

1Ε – 3Α/Β/Γ/Δ (7)

ΕΡΤ1

22:00

02/07

1Δ – 2ΣΤ (8)

ΕΡΤ1

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

ΩΡΑ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΑΓΩΝΑΣ

ΚΑΝΑΛΙ

19:00

05/07

Νικητής 4 – Νικητής 2 (9)

ΕΡΤ1

22:00

05/07

Νικητής 6 – Νικητής 5 (10)

ΕΡΤ1

19:00

06/07

Νικητής 3 – Νικητής 1 (11)

ΕΡΤ1

22:00

06/07

Νικητής 7 – Νικητής 8 (12)

ΕΡΤ1

ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

ΩΡΑ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΑΓΩΝΑΣ

ΚΑΝΑΛΙ

22:00

09/07

Νικητής 9 – Νικητής 10 (13)

ΕΡΤ1

22:00

10/07

Νικητής 12 – Νικητής 11 (14)

ΕΡΤ1

ΤΕΛΙΚΟΣ

ΩΡΑ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΑΓΩΝΑΣ

ΚΑΝΑΛΙ

22:00

14/07

Νικητής 13 – Νικητής 14

ΕΡΤ1

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *