Κύπελλο Ελλάδας: Ο Τζίμας έστειλε τον Αστέρα AKTOR στους «16» – Όλα τα ζευγάρια

Κύπελλο Ελλάδας: Ο Αστέρας Τρίπολης AKTOR νίκησε (1-0) στην παράταση την Καβάλα και πήρε το τελευταίο εισιτήριο για τους «16» της διοργάνωσης.

«Χρυσός» σκόρερ για τους Αρκάδες ήταν ο Παναγιώτης Τζίμας, ο οποίος βρήκε δίχτυα στο 115’.

Η Καβάλα ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονου, όπου είχε αρκετές καλές στιγμές για να προηγηθεί.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν την κορυφαία στιγμή τους στο 62ο λεπτό, με τον Αστρά να πιάνει το πέναλτι του Ρεγκίς.

Ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων έκανε κι άλλες εντυπωσιακές επεμβάσεις για να κρατήσει το «μηδέν», με αποτέλεσμα το παιχνίδι να οδηγηθεί στην παράταση.

Στο έξτρα μισάωρο, ο Τζίμας «λύτρωσε» την ομάδα του, καθώς μετά από ωραίο τελείωμα, έπειτα από σέντρα του Καλτσά, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

ΚΑΒΑΛΑ: Αστράς, Ίτσιος, Τσαμούρης, Πάσαγκιτς, Δαλιανόπουλος (46′ Κατσούρι), Μέτσε (96′ Λέλεκας), Παπαδόπουλος (86′ Κασέμι), Γαβριηλίδης, Αναστασόπουλος (60′ Δημητριάδης), Εμπούκα (60′ Μάντιτς), Γκέκας (72′ Κόμλιας).
ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ AKTOR: Τσιντώτας, Γκαρθία (86′ Μπιλέ), Αλβάρεζ (98′ Χουχούμης), Τριανταφυλλόπουλος, Ντέλι, Τζανδάρης (56′ Γκος), Μούμο (98′ Ρέντζιτς), Καλτσάς, Παλάσιος (46′ Μπαρτόλο), Ρεγκίς (69′ Τζίμας), Μακέντα.